راه های انتخاب مبلمانی که برای همیشه ماندگار باشد


انتخاب مبلمان امری بسیار مهم است. برای انتخاب بهترین مبل برای خانواده از این پنج مورد پیروی کنید.

مبلمان

1. به چارچوب مبل دقت کنید!

اگر چارچوب مبل محکم باشد، آن مبل عمر بیشتری خواهد داشت. چوپ های نرمی مثل کاج قیمت کمتری دارند، اما استحکام زیادی ندارند. و بعد از پنج سال شکسته و تلو تلو میخورند. اما چوب های پر قدرت تری همانند بلوط خشک شده و چوب سرخ یا چوب چنار استحکام بیشتری داشته و در نتیجه با دوام تر هستند. از خریدن مبل هایی  که با چارچوب فلزی، پلاستیک و چوب های ریز ساخته شده اند خود داری کنید. احتمال شکسته شدن یا خراب شدن آن ها بسیار زیاد است. پایه های مبل باید جزئی از چارچوب مبل باشند، یا اینکه به وسیله پیچ یا میخ به چارچوب متصل شده باشند. 

نکته: برای مطمئن شدن بابت چارچوب مبل، قسمت گوشه ی جلویی مبل یا پایه را از زمین بلند کنید، و تا حدود 20 سانتی متر بالا بیاورید. اگر پایه ی مخالف از زمین بلند شود همه چیز خوب است، ولی اگر بلند نشود به این معناست که چارچوب مبل قدرت کافی را ندارد.
2. درمورد اجزای تشکیل دهنده مبل بپرسید!
اگر مبل مورد نظرتان از این لوازم ساخته شده است، پس بسیار مناسب و استوار است: میخ های چوبی، میخ های دو لایه ی چوبی، لولا های چوبی، یا پیچ های فلزی. استفاده از میخ ها و گیره هایی برای مقاوم تر کردن چارچوب مجاز است. اما نباید به تنهایی از آنها استفاده شود. این مبل استحکام زیادی نخواهد داشت.
نکته: اطلاعات دقیق درمورد مبل را به صورت نوشته شده از فروشنده درخواست کنید.
3. به فنر مبل دقت کنید!
تقریبا همه ی مبل ها از فنر تشکیل شده اند تا راحت تر و خوش فرم تر باشند. فنر ها بسیار مناسب و راحت هستند، اما اگر فنر متسحکم نباشد امکان دارد بعد از گذر زمان فرو برود. مبل های جدید و گران قیمت این مشکل را ندارند. در این مبل ها از فنر های پیشرفته تری استفاده شده است، که قدرت و استحکام بیشتری دارد، همچنین بسیار راحت است اما کمی گران قیمت است. وقتی در فروشگاه هستید فنر مبل را امتحان کنید. فنر ها نباید خیلی به هم نزدیک باشند. همچنین مبل هایی که با ابر یا الیاف پر شده اند انتخاب خوبی نیستند، چون راحت نیستند و بعد از مدتی بسیار سست و فرو رفته میشوند.
نکته: روی گوشه مبل مورد نظرتان آرام بنشینید. اگر صدای جیر جیر یا غژ غژ شنیدید، پس فنرهای این مبل درست در کنار هم قرار داده نشده است یا به چارچوب فشار وارد میکند.
4. به جنس موارد بالشتک ها توجه کنید!
الیاف پلی اورتان قیمت کمی دارد و نگهداری از آن راحت تر است. اما دوام زیادی دارد با قدرت تحمل بالا و بسیار نرم است. اما بافت های دیگر با استفاده همیشگی خراب میشود. نوع دیگر الیاف با خاصیت انعطاف پذیری بالا به نام HR وجود دارد که کمی گران تر است اما بسیار راحت و با دوام است. الیاف پلی استر هم بسیار ارزان قیمت است اما بعد از گذر زمان کمی پهن می‌شود. پر غاز و اردک بسیار راحت هستند اما بیرون زدن از بالشتک ها وجود دارد. ترکیبی از پر غاز و پرز های آن بسیار گران قیمت(تقریبا دو برابر الیاف معمولی)، نیاز به نگهداری با دقت و نیاز به تمدید املاح بعد از مدتی دارند. الیاف معمولی ارزان ترند ولی خیلی زود پهن میشوند.
نکته: بهترین انتخاب ها از نظر راحت بودن و قیمت، HR  می باشد که انعطاف پذیری بالایی دارند به همراه لایه هایی از پرز و الیاف متداول به همراه پلی استر.
5. پارچه های بهتری را انتخاب کنید!
مبل هایی که همیشه از ان استفاده میکنید باید از پارچه های با دوامی تهیه شده باشند. پارچه های کتان و پنبه ای بهترین اند اما مراقب شل و سست شدن آنها باشید. همینطور پارچه هایی با ترکیبات مصنوعی که میتوانند شبیه پارچه های دیگر شوند و ضد لکه هم هستن. پارچه های پنبه ای و کتان هم میتوانند در مقابل لک شدن مقاوم باشند، اما شستن آنها کار آسانی نیست و دوام زیادی نخواهد داشت. پارچه هایی که ترکیبی از عناصر طبیعی و مصنوعی هستند بعد از مدت یک سال رنگ پریده می شوند. پارچه های پشمی و چرمی هم بسیار زیبا و مستحکم هستند اما گران قیمت اند. ابریشم نیز بسیار صاف و شفاف است اما دوام زیادی ندارد. پارچه هایی که نقوش در خود دارند نمای بهتری از پارچه هایی که نقش های چاپ شده دارند.
نکته: از فروشنده قسمتی از نمونه پارچه ی مبل مورد نظر را بخواهید و آن را در نقطه ای از خانه که میخواهید مبل را قرار دهيد بگذارید. تغییرات آن را در اثر نور آفتاب و نور لامپ را ببینید، اگر هنوز هم آن را دوست دارید آن مبل را خریداری کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب