6 نکته برای انتخاب بهترین مبلمان خانه

مانند همه چیز هایی که در بازار در طرح ها و رنگ های مختلف موجود است، مبلمان نیز همین گونه است. انتخاب بهترین مبلمان می‌تواند کار بسیار سخت و طاقت فرسایی باشد. شاید قبل از اینکه وارد فروشگاه شوید فکر کنید که میدانید دقیقا چه چیزی نیاز دارید، اما زمانی که وارد فروشگاه می‌شوید و با مبل های مختلف در طرح و رنگ و شکل و اندازه مختلف مواجه می‌شوید، تازه می فهمید که ایده ای از مبل ایده آل تان در ذهن ندارید. بهتر است به جای صرف کردن زمان و انرژی تان و برای جلوگیری از پشیمانی های بعدی، به نکته های زیر توجه کنید تا ایده درستی از مبلی که میخواهید و نیاز دارید قبل از رفتن به فروشگاه به دست آورید.

مبل ال

1. اول اندازه را در نظر بگیرید!
اگر اتاق مورد نظرتان بزرگ است، اول باید تصمیم بگیرید که میخواهید چه میزان از فضای اتاق را با مبل ها بچینید. آیا میخواهید صندلی و مبل های دیگر را هم در این اتاق قرار دهید؟ آیا میز چای خوری دارید؟ اگر این چنین است، مبلمان ساده یا به حالت اِل (L) انتخاب مناسبی ست. اگر میخواهید که مبلمان نقطه عطف خانه تان باشد و تمام توجه ها به آن معطوف شود، مبلمانی که حالت گرد دارند بسیار مناسب هستند. این نوع از مبل فضای بیشتری را اشغال میکند و تعداد بیشتری را در خود جای می‌دهد.

مبل زرد رنگ

حال اگر اتاق مورد نظرتان کوچک است، مسلما به مبل کوچک تری نیاز دارید که فضای کمتری را اشغال کند. و با کمترین میزان فضا، بهترین جلوه را داشته باشد. دس مبلی که انتخاب میکنید باید هم کاربردی باشد، هم طراحی زیبایی داشته باشد و هم باعث زیباتر شدن فضای باقی مانده شود.

مبلمان گرد2. درمورد چیدمان مبل خود تصمیم بگیرید!
برای داشتن بهترین چیدمان برای اتاقتان باید خود و روش زندگی‌تان را بشناسید. بیشترین استفاده تان از اتاق برای چه چیزی ست؟ آیا عادت به استراحت کردن روی مبل و نگاه کردن تلویزیون دارید؟ اگر این گونه است مبلمان را به سمت تلویزیون بچینید. آیا عاشق مهمانی گرفتن هستید؟ میتوانید مبلمان را به صورت گرد یا تماما گرد به دور یک میز بچینید.

میل و صندلیآیا از این اتاق به عنوان مکانی برای استراحت و وقت گذراندن و کتاب خواندن استفاده می‌کنید؟ میتوانید از صندلی و بالشتک ها برای بیشتر کردن مکان نشستن و استراحت استفاده کنید.

مبلمان ال3. به این توجه کنید که چه حالتی از مبل بهترین جلوه را به خانه می‌دهد و مناسب تر است!
بعد از انتخاب کاربرد شما از مبل، باید به این فکر کنید که چه شکل و حالتی از مبل مناسب آن است. بهترین انتخاب برای اتاق های بزرگ و جادار و به قصد جدا کردن دو قسمت خانه از هم، مثل اتاق پذیرایی و میز ناهارخوری، مبل های حالت اِل (L) است.

مبل دایره ای شکلحالت های دایره مانند برای خانه هایی با مهمانی های بیشتر، بسیار مناسب و کارامد هستند.

مبل تخت خواب شواگر می‌خواهید که تعداد بیشتری از افراد را در یک اتاق جای دهید، مبل تخت خواب شو پیشنهاد خوبی می‌تواند باشد. این مبل ها هم تعداد بیشتری از افراد را در خود جای می دهند و هم به عنوان سرویس خواب می‌شود از آنها استفاده کرد.

مبل ال4. به جنس روکش مبل توجه کنید!
زیبایی شرط اول هرچیزی است، اما کلید داشتن یک مبل مناسب در جنس روکش آن مبل است. خیلی از مردم علاقمند به مبل هایی هستند که از ترکیب چرم جیر و مخمل تهیه شده باشد. این مبل ها بسیار زیبا و در عین حال خطرناک هستند. برای خانواده هایی با فرزند کوچک و حیوان خانگی انتخاب هوشمندانه ای نخواهند بود و بیشتر باعث آسیب های جدی به مبل می شوند.

مبل چرمچرم، مخصوصا در رنگ های تیره، همیشه تازگی دارند و هیچوقت از مد نمی روند، و با همه چیز هماهنگ هستند و آسان هم تمیز می شوند.

مبل مخصوص فضای آزادانتخاب دیگر این است که از مبل هایی که مخصوص فضای آزاد هستند استفاده کنید. شرکت‌های مختلفی از پارچه های مخصوصی که ضد آب، ضد لک، و مقاوم در برابر نور آفتاب هستند استفاده میکنند. بسیاری از این شرکت ها مبل هایی طراحی کرده اند که دو منظوره استفاده میشود، داخل خانه و در فضای آزاد.

مبلمان سفید رنگ5. طرحی را انتخاب کنید که به خانه تان زینت بخشد!
شاید کمی سخت باشد که همه چیز طبق سلیقه شما باشد، اما زمانی که مشغول انتخاب مبلی هستید که مناسب خانه شما باشد، غریزه خود را دنبال کنید.
اگر به سبک مدرن علاقه دارید، میتوانید از رنگ های خاص و مبل هایی به شکل مستطیلی که لبه تیز دارند استفاده کنید.

مبل رنگ روشناگر اتاقتان ترکیبی از رنگ های مختلف در طرح های مختلف است، بهتر است از یک مبل که چند سبک مختلف را در خود جای می دهد استفاده کنید.

مبل کلاسیکاگر به مدل های سنتی و کلاسیک علاقمند هستید، یک مبل کلاسیک با یک روکش طبیعی و با دوام تهیه کنید چون هم همیشه به روز خواهد بود و هم با همه رنگ ها هماهنگ میشود.

مبل آبی رنگ

6. یک رنگ انتخاب کنید: روشن، طبیعی و نقاشی شده!
تغییر دادن اثاثیه منزل برای کسانی که میخواهند تغییری در خانه ایجاد کنند، انتخاب نسبتا ارزانی شده است.

مبل طرح دار از اینکه مبل های طرح دار بخرید نترسید! آنها بسیار خاص هستند و حس صمیمیت خاصی دارند و تمام خانه را تغییر می‌دهند.

مبل های خاصاگر از خریدن یک مبل با رنگ یا طرح خاص واهمه دارید، میتوانید یک میز خاص و زیبا تهیه کنید. این میز در عین حال که باعث ایجاد تنوع در اتاق میشود، در کنار مبل و صندلی های کلاسیک بسیار زیبا می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب