وقتی زمان دکور دفتر کار می رسد، به آسانی ممکن است با مبلمان و اشیاء هنری تاثیر‌گذار جو زده شوید. اما یک دفتر اجرایی باید حرفه ای و در عین حال ساده باشد. وقتی که در حال آماده کردن بهترین طراحی برای دفتر هستید موارد زیر را به یاد داشته باشید...


به کاربرد توجه کنید
دفتر کار باید دارای یک طراحی پذیرا باشد اما علاوه بر آن باید برای آن چه قرار است مورد استفاده قرار گیرد نیز کاربرد داشته باشد. برای مثال، داشتن مبل سه نفره خوب است اما در صورتی که مدیران واقعا به آن نیاز داشته باشند. نباید فضا را با مبلمان مجلل و اشیاء دیگری که وجود آن ها در دفتر ضرورتی ندارد، اشغال کنید، حتی اگر ظاهر خوبی دارند.

دکور دفتر کار

سلیقه ی مدیر را مد نظر قرار دهید
درصورتی که مدیر سلیقه ی خاص ثابتی دارد، یک دفتر امروزی در اختیار او قرار ندهید. صرف نظر از طراحی دفاتر دیگر اداره، مدیر باید فضایی در اختیار داشته باشد که در آن احساس راحتی کند، جایی که در آن تولید حرف اول را می زند، نه شکل و سبک دفتر. مدیر کسی است که بیشترین وقت خود را در اتاق کارش می گذراند، بنابراین دفتر او باید حداقل تا حدودی بازتاب دهنده ی شخصیت او باشد.

محلی را برای نشان افتخارها، جایزه ها و گواهی ها در نظر بگیرید
مدیران برای رسیدن به جایگاه کنونی شان سخت تلاش کرده اند و نشان های افتخاری دارند که نشان دهنده ی تجربه و کوشش آنهاست. نه تنها مدیران می خواهند دستاوردهای خود را به نمایش گذارند بلکه مشتریان و مشتریان آتی نیز دوست دارند آن ها را ببینند. دیدن مدارک و گواهی‌های شخصی که با او در حال تجارت هستند می تواند به کسانی که به دنبال تخصص شرکت هستند اطمینان خاطر دهد و همین طور مشتریان فعلی را مطمئن می کند که تصمیم درستی گرفته اند.
نشان های افتخار، جایزه ها و گواهی ها را می توان روی سطوح افقی و روی دیوارها قرار داد. خوب است که طراح دفتر کار از مدیر بپرسد چه چیزهایی برای نمایش در اختیار دارد تا طراح بتواند فضای مناسب را به آن ها اختصاص دهد.

 

ست رنگی انتخاب کنید که جذاب باشد
مدیران احتمالا با افراد مختلف بسیاری در دفتر خود ملاقات می کنند و بنابراین، ست رنگ باید برای همه گرم و پذیرا باشد. رنگ های مناسب گرم و خنثی برای رنگ و رو دادن به دفتر گزینه ی خوبی هستند. رنگ های خنثی همچنین به آسانی با مبلمان، فرش و دکوراسیون هماهنگ می شوند.

فضاهای بایگانی را به یاد داشته باشید
فراموش نکنید که برای کمد پرونده ها، طاقچه ها و قفسه ی کتاب ها فضای کافی در نظر بگیرید تا مدیر برای سامان دهی جای زیادی در اختیار داشته باشد. ممکن است به آسانی گرفتار مسائل زیباشناختی دفتر شوید اما این نکته مهم است که به یاد داشته باشید قرار است شخصی در آن فضا کار کند. بار دیگر، مشاوره با مدیر در مورد نوع سیستم سازمانی ترجیحی او باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

اکنون زمان آن رسیده که دست بکار شوید و دفتر کار خود را طراحی کنید.

ایده هایی برای چیدمان محیط کار

میز کارهمان طور که هر کارمند اداری که مدت زمانی را در یک اتاق کار گذرانده ممکن است به شما بگوید، محل کاری راحت و زیبا (خوش دکور) می تواند روحیه انسان را بالا برده و بهره وری را افزایش دهد. همه ی اداره ها به کارمندان خود اجازه می دهند اتاق کار خود به صورت شخصی دکور کنند. با در هم آمیختن انواعی از ابزارهای کاری معمول مثل صفحه زیر ماوس، تابلو آگهی ها، و وسایل روی میز با وسایل شخصی، هرکسی می تواند اتاق کار خود را به خانه ای دیگر به دور از خانه ی اصلی خود تبدیل کند.

میز کار زیبا

وسایل رنگارنگ
می توانید از وسایل پرکاربرد میز مثل قلمدان و سبد به عنوان بازتاب دهنده ی شخصیت خود استفاده کنید. فنجان پلاستیکی خود را با استفاده از برچسب های زیبا تزئین کنید. برای نگهداری نامه های ارسالی روزانه به جای سبد سیاه از سبد فلزی صورتی یا سبز استفاده کنید. از توپ استرس‌ هایی استفاده کنید که به شکل توپ گلف، توپ بیسبال، و یا جمجمه و استخوان دزدان دریایی هستند. تابلوی آگهی ها یا تابلو گچی که روی آن قابی زیبا رنگ شده می تواند لیست فعالیت های روزانه را برایتان مشخص کند. از پد یادداشت و برگه های خود چسب استفاده کنید که زیر آن ها طراحی یا گفتارهای حکیمانه چاپ شده است.

گیاهان
نگه داشتن گیاه روی میزکار به فضای کار شما جان می بخشد و به شما فرصت استراحتی می دهد که در میانه ی کاغذبازی و کار با اعداد و ارقام به هرس و آب دادن گیاهان بپردازید. گزینه های پیش روی شما از گیاهان ساده ی گلدانی تا درختان مینیاتوری به همراه سنگ ها و آبشارهای ظریف و شاخ و برگ های مینیاتوری متغیر هستند. باید قرار دادن گیاهان روی میزکار خود را با دقت زیادی انجام دهید. آن ها را دور از کامپیوتر، تجهیزات الکترونیکی و اسناد مهم نگه دارید تا در صورت افتادن گیاه یا رخ دادن اتفاقی هنگام آب دادن به آن مشکلی پیش نیاید. در صورتی که وقت زیادی برای نگهداری از گیاه زنده ندارید، گیاهان مصنوعی پلاستیکی یا پارچه ای روش بسیار خوبی برای رنگ و رو دادن به اتاق کار شما هستند، بی آن که نگران نگهداری روزانه آن ها باشید.

عکس های شخصی
عکس های اعضای خانواده به افراد حس در خانه بودن را می دهد و محیط کار را گرم تر و راحت تر می کند. چند عکس قاب گرفته شده و یا چند عکس ساده که به تابلوی آگهی ها چسبانده شده، خانواده ی شما راحتی در ساعت های پراسترس اضافه کاری نزدیک شما نگه می دارد. عکس های شخصی همچنین جلوه ای از نوع شخصیت شما را به همکارانتان ارائه می کنند و می توانند به عنوان محرکی برای آغاز گفتگو حین استراحت و زمان ناهار عمل کنند.

ظرف شکلات و تنقلات
ظرف کوچکی از آب نبات، خشکبار و دیگر تنقلات را روی میز خود بگذارید تا در طول روز آن ها را نوش جان کنید. این کار از رفتن پر هزینه شما به سراغ سوپر مارکت جلوگیری می کند. برای اهمیت به سلامتی می توانید تخمه آفتابگردان و کشمش را جایگزین آب نبات کنید. قرار دادن تنقلات روی میز راه مناسبی برای برقراری ارتباط اجتماعی و جشن گرفتن عیدها و سایر مناسبت های خاص است.

روشنایی
کار کردن در اتاق اداری زیر نور تند مهتابی می تواند به چشمتان فشار بیاورد. فضای کار خود را با اضافه کردن یک چراغ میز باتری خور تغییر دهید که بر روی آن لوگوی تیم ورزشی محبوب شما، یک شخصیت کارتونی و یا یکی از چهره های موسیقی پاپ چاپ شده است. چراغ دکوریِ فانوسی شکل و یا چراغ گدازه ای می تواند به جلوه و نمای اتاق کار شما بیافزاید.

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب