چگونه دفتر کار خود را دکور کنیم؟

وقتی زمان دکور دفتر کار می رسد، به آسانی ممکن است با مبلمان و اشیاء هنری تاثیر‌گذار جو زده شوید. اما یک دفتر اجرایی باید حرفه ای و در عین حال ساده باشد. وقتی که در حال آماده کردن بهترین طراحی برای دفتر هستید موارد زیر را به یاد داشته باشید...


به کاربرد توجه کنید
دفتر کار باید دارای یک طراحی پذیرا باشد اما علاوه بر آن باید برای آن چه قرار است مورد استفاده قرار گیرد نیز کاربرد داشته باشد. برای مثال، داشتن مبل سه نفره خوب است اما در صورتی که مدیران واقعا به آن نیاز داشته باشند. نباید فضا را با مبلمان مجلل و اشیاء دیگری که وجود آن ها در دفتر ضرورتی ندارد، اشغال کنید، حتی اگر ظاهر خوبی دارند.

دکور دفتر کار

سلیقه ی مدیر را مد نظر قرار دهید
درصورتی که مدیر سلیقه ی خاص ثابتی دارد، یک دفتر امروزی در اختیار او قرار ندهید. صرف نظر از طراحی دفاتر دیگر اداره، مدیر باید فضایی در اختیار داشته باشد که در آن احساس راحتی کند، جایی که در آن تولید حرف اول را می زند، نه شکل و سبک دفتر. مدیر کسی است که بیشترین وقت خود را در اتاق کارش می گذراند، بنابراین دفتر او باید حداقل تا حدودی بازتاب دهنده ی شخصیت او باشد.

محلی را برای نشان افتخارها، جایزه ها و گواهی ها در نظر بگیرید
مدیران برای رسیدن به جایگاه کنونی شان سخت تلاش کرده اند و نشان های افتخاری دارند که نشان دهنده ی تجربه و کوشش آنهاست. نه تنها مدیران می خواهند دستاوردهای خود را به نمایش گذارند بلکه مشتریان و مشتریان آتی نیز دوست دارند آن ها را ببینند. دیدن مدارک و گواهی‌های شخصی که با او در حال تجارت هستند می تواند به کسانی که به دنبال تخصص شرکت هستند اطمینان خاطر دهد و همین طور مشتریان فعلی را مطمئن می کند که تصمیم درستی گرفته اند.
نشان های افتخار، جایزه ها و گواهی ها را می توان روی سطوح افقی و روی دیوارها قرار داد. خوب است که طراح دفتر کار از مدیر بپرسد چه چیزهایی برای نمایش در اختیار دارد تا طراح بتواند فضای مناسب را به آن ها اختصاص دهد.

 

ست رنگی انتخاب کنید که جذاب باشد
مدیران احتمالا با افراد مختلف بسیاری در دفتر خود ملاقات می کنند و بنابراین، ست رنگ باید برای همه گرم و پذیرا باشد. رنگ های مناسب گرم و خنثی برای رنگ و رو دادن به دفتر گزینه ی خوبی هستند. رنگ های خنثی همچنین به آسانی با مبلمان، فرش و دکوراسیون هماهنگ می شوند.

فضاهای بایگانی را به یاد داشته باشید
فراموش نکنید که برای کمد پرونده ها، طاقچه ها و قفسه ی کتاب ها فضای کافی در نظر بگیرید تا مدیر برای سامان دهی جای زیادی در اختیار داشته باشد. ممکن است به آسانی گرفتار مسائل زیباشناختی دفتر شوید اما این نکته مهم است که به یاد داشته باشید قرار است شخصی در آن فضا کار کند. بار دیگر، مشاوره با مدیر در مورد نوع سیستم سازمانی ترجیحی او باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

اکنون زمان آن رسیده که دست بکار شوید و دفتر کار خود را طراحی کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب